Overblog Follow this blog
Edit post Administration Create my blog
May 15 2014 5 15 /05 /May /2014 23:53

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş

Bizim favori kot hakkında bildiklerini ve bunun doğru olduğunu?

Kumaş üzerine bir kaç kelime ile başlamak için. En yaygın versiyonuna göre, ismi "denim" İngiliz tarzı çarpık ifade «Serge de Nimes» Nîmes'e dimi geliyor. Diyagonal dokuma kumaş - - Uzun 17. yüzyıldan önce Nimes Fransız kenti özellikle, şayak, kendi tekstil tanınıyordu. Aynı altında Fransa'da «nim» denilen bez yayıldı. Her ikisi de yün içerir. İngiltere'de de, XVII yüzyılın sonuna kadar kumaş «Serge de Nimes» biliniyordu. Fransa'nın veya Nîmes'e 'dimi "ithal edilip soru aslında İngiliz topraklarında yapılan, ancak isim pazarlama nedenlerle alınmıştır? İngiliz bilim adamları sessiz.

Ayrıca, neden, aslında, "kot pantolon". Kelime «jean» yine kumaşın adını gösterir, bu sefer Ceneviz pazen. XVIII yüzyılda cin ve denim, aslında, denim daha yoğun ve daha pahalı ve renkli iplik ile eşit mutlaka beyaz içeren farkı ile, çok benzer.

Nihayet Amerika'da XIX yüzyılda bu iki dokuları dağıtıldı olduğunu söylemek için yeterli karışık ve herhangi bir karışıklık olamaz. Cin işçiler ve pantolon için mont ve pantolon ve kot tulum için öncelikle kullanılan az çünkü.

Peki neden denim kot pantolon yapılmış çağrıldı edilir? Bu soruya cevap vermeden önce, ilk denim tarihi ile ilişkili değil, sadece bir kelime bile etmek mümkün değil, ama tarih kendisi denim - Levi'nin.

 

Tarih mitleri sever, ve burada birkaç commonplaces "gerçekler" vardır:

- Şirket Levi Strauss & Co Sayın Levy ve Sayın Strauss kuruldu.

- Ya Claude Levi-Strauss yaptım.

- Columbus Amerika'ya gitti gemide Yelken denim yapılmıştır.

- Levi Strauss Almanya'dan Amerika'ya göç ilk kot Creator. Lübnan Loeb Strauss gemide hala olmuştu.Efsane duygusal versiyonunda, genç bir adam babasından miras sailcloth bir rulo, Amerikan topraklarında bastı. Yaşamak için, o madenciler için çadır dikmek karar verdi, ama yakında yerine sağlam pantolon bir çadır satın almak isteyen bir işçi karşılaştı. Talebi yakalamak, Levi ilk kot yapmaya başladı.

Bu gerçekten oldu. Loeb Strauss aslında Bavyera'da doğdu. 1847 yılında o tekstil ürünleri dağıtımı yapan kardeşleri ile çalıştı New York'a gitti. 1853 yılında San Francisco'ya taşındı, kendi iş başlatmak için daha sonra Gold Rush ne merkezi, şirket Levi Strauss & Co kurulan ve yaklaşık aynı zamanda, Levi Strauss adını değiştirir. Kumaşlar ve giysiler satan Kılıfları iyi gidiyor, ve 1873 yılında Lübnan'a birlikte bakır perçinler ile, iş elbiseleri yeni bir tür üretimi için patent satın almak için bir teklif ile, Jacob Davis, bir terzi vardı vardır. Aynı yıl patent elde edildi. Firma ürünlerini denim, aynı zamanda pamuk teknik kumaşlar (pamuk ördek) sadece diker. Canonical modeli 501 1890 yılında ortaya çıktı.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Saat yönünde: Levi Strauss portre; Sokakta oynayan 1935, çocuk, Levi'nin giymiş çocuklardan biri; 1875 yılında madenciler için reklam yapım şirketi; kurumsal marka - farklı yönlere çekerek, iki atlar, mukavemet kot simgeler.

Ve sonra ne oldu? Sonra, Strauss ölümünden sonra, dört yeğenleri tarafından başarılı gelişme uzatıldı.Çıktı ve rakip firmalar - Lee, Wrangler, Mustang.

40'lı, savaş sırasında, okyanusun diğer tarafında öğrenilen rahat kot pantolon hakkında - Amerikan askerleri, onun boş zamanlarında onları giydi.

İlk kadın kot pantolon, Lady Levi'nin, 1934 yılında çıktı ve 1935 yılında da Vogue çıktı. Bir kadın ev işi yapıyor, çiftlikte evde kot giyer varsayılmıştır. Kamu kot pantolon giyiyor bilinen ilk kadınlardan biri, Marilyn Monroe oldu.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Sol reklam Lady Levi, sağ - merkezinde poz Marilyn Monroe - Vogue kapağı için çekim bir atış - Anna Wintour önderliğinde ilk sayı (Kasım 1988). Isimsiz bir kaç düzine dolar Sevgili Christian Lacroix üst ve kot.

50'lerden beri yeni bir dönem başlıyor. Bel tulum, «iş pantolon" - yani çok uzun kot çağrıldı - yavaş yavaş kaba iş giysileri ile ilişkili olmaktan. Onun arsenal Amerikan gençlik onları alır. Tulum tedarik çifti kot pantolon hale gelir grubu. Bir versiyonuna göre, aşağıdaki gibi oldu: kullanıma girdi çalışma giysi, "kot pantolon» (kot pantolon) için kullanılan uzun cin ve denim ve denim popüler olunca, kelime kot pantolon, kot, sadece kot pantolon sıkışmış.

Jeans hurdaya isyancı, devrimci duygular ve kalıplaşmış ile ilişkilendirerek, genç ve ücretsiz giyim idi.1958 yılında, gazete yatak ve Kilise "... Amerika'nın gençlik yaklaşık% 90 dışında her yerde kot pantolon giymek" olduğunu * rapor ", ve bu ülkenin çoğu alanlar için geçerlidir." (Bu ve diğer ilginç gerçekler tarihçi Lynn Downey, Levi'nin yazıyor.)

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Asi kahramanlar ve seks sembolleri: Marlon Brando, James Dean, Elvis Presley. Yukarıda - Reklam Levi'nin. Yetişkinler, tabii ki, buna karşı idi.

70'li yıllarda hippiler başka onların hiç biri giydi gibi kot giyen başladı - işlemeli ve aynı denim gömlek ile boyanmış, alevlendi. Serbestçe giysi ve serserilerle denedi.

80'lerde önemlisi, kot tasarımcı ürünüdür, yaygınlaşan denim "haşlanmış", ve.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
60'lar ve 70'ler: hippiler çete, kırmızı kot Janis Joplin, neslinin bir simge ve ilham perisi Serge Gainsbourg - Jane Birkin. 1980 - dazlak Londra sokakta kız ve "Bananarama" bir üçlü.

90s tarzı grunge toplumu kitlesel popüler hip-hop kültürü olur verdi. SSCB'de uzun bir süre için bir karşılama Batılı kot pantolon ve bir kıt mal olduğu Rusya'da, denim giyim özellikle popüler.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Saat yönünde: Nirvana solisti Kurt Cobain ve Madonna - isyan ediyor; filmi "Thelma ve Louise" den çerçeve; Wu-Tang Clan; pervasız ve Versace klasik "Arkadaşlar."

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
90 - Bu biz hatırlıyorum nasıl, unisex. Ve sadece seks. 80'li zaten Satıldığı: Brooke Shields (aşağıda) ile skandal Calvin Klein reklamları - ve biz öğrendim onu ​​ve Calvin hiçbir şey arasında. Daha sonra, Kate Moss selefi aştı. İyi bir seks ve fantezi hala satılan Diesel bilir ediliyor, kendi reklam kampanyası her zaman en azından meraklı.

Bir süre için, faiz, denim soluk o 2000'lerin başında sunulabilir bolluk göre çok kolay ve "ucuz" haline gelmiştir. Ayrı yer işgal kot pantolon "haute couture" (hepimiz işlemeli kreasyonlar Dolce & Gabbana hatırlıyorum).

Tabii ki, onlar kendilerini rahatlık ve konfor çok büyük, yok olmaz, ancak kot tulum ya da ceket, bir süre sokaklarda kayboldu. Ve şimdi, bir kaç yıl önce, denim haklı döndü. Zirve 90'ların dönüşü ardından oldu.Böyle iyi bakmak için yeteneğini kaybetmeden konfor için arzu olarak çıkmış öncelikleri, katıldığı 90 th tarafından. Ve aniden o denim giyim hatırladı - çok uygun olduğunu ve görüntüdeki tema kumaş ve kombinasyonları varyasyonları sayesinde, ve hatta güzel.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Chanel resort 2013 koleksiyonu Karl Lagerfeld "Versay Fransa'da sosyalist." Olarak tanımlamıştır Ve denim birçok "Mari-Antoinette" koydu. Eh, ben öyle dedim beri ... Carl

Şimdi şapka, çanta ve yağmurluklar dahil tüm denim, fırsatlar çeşitli izni dokular yarar dikmek. Tek elle, spor ve minimalist tarzı ile bağlanması ve baskılar ve ek elemanları için bir sevgi ile, diğer yandan, denim yeniden ses başlıyor.

Kullanıcının biz eski bir tanıdık ile ilişkisi hakkında bilgi edinebilirsiniz yeni ne görelim.

Moda, bildiğiniz gibi, her şey, ama başka daha fazla bir şey. Örneğin, dekoratif elemanlar. Orada bir yer ve saçak ve şeritler, ve (metal dahil) uygulamaları, dantel ve nakış.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Sen daha rahat olabilir - (her yerde varsayılan - 2014 ilkbahar-yaz) Ashish, Junya Watanabe, DKNY - (V harfi), ya da daha şık - (harf / \) - Just Cavalli, Diesel Black Gold, Açılış Töreni (resort 2015).

Biraz daha fazla belirsizlik ve beklenmeyen çözümleri. Örneğin, klasik bir ceket ile bir tulum.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Saat yönünde: Junya Watanabe, Vivienne Westwood, DKNY, Hollanda, Chanel Evi.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Ayrıntılarda şeytan. Kaprisli kuşların en önemlisi LES bluz 'veya halka Kolesnikov, ve - bazen ironi zarar vermez yırtıcı "leopar" (kat Mads Norgaard) ile anlamsız bir itiraz. Kahverengi-mavi menzilli Büküm & Tango kot pantolon ve güneş gözlüğü Spunky yardımıyla inşa ediyoruz.

- Eğimli omuz hantal kazak ve ceketler ile kaba erkek arkadaşları şık ceket ve yelek ve hafif elbiseler ve etekler ile favori: karşıtların etkisi.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Rachel Zoe ve Dizel Kara Altın kenarlarında Holly Fulton ve Jen Kao merkezinde.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Rechenka Kazakları üzerinde şakayık, çanta ve yüzük Korizza kırmızı sırt çantası B: bir görünüm için ihale ve hissediyorum mavi şort kırmızı elemanları ile mükemmel Tango Büküm &. Şey kırmızı gözleri var ve eşleşen renkli gözlük yiğidim uymayan için.

Tabii ki, kot en dikkat, ama kenarda ceket, gömlek, şort, tulum (en önemlisi sokaklarda kendi görünüm) kalmaz ve popülerlik kazandı Bermuda döndü. Olağan formları bazı değişiklikler yaptı.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Saat yönünde: Rachel Comey, Jen Kao, Rachel Comey (resort 2015), Rachel Comey (resort 2015), Balmain.

Ve giyim bir madde ile bir favori seçmek ve onunla deneyebilirsiniz. Örneğin, kot ceketli.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Jill Stuart (resort 2015), Gucci (resort 2015), Kardeş tarafından Rahibe.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
, Onu parlak bir etek Brazgovka Take - t-shirt sevimli bir baskı Maya Bash, üst gömlek Kravatlar Büküm & Tango ile. Çanta omzunun üzerinden çanta için B bordeaux. Ya da sadece gömleğini bırakarak, gömlek çıkarmak. Aynı katılımcılar ve şort Twist & Tango - Ya etek çıkarın.

Genel olarak, zıt seçimi. Dekoratif elemanlar veya orada - ve onlar standart dışı, ya da hiç yoktur, ve biz dikkat çok kumaş dokusu ve şekli ödenir klasik mavi kot pantolon (ve sadece), bahsediyoruz. Renk - beyaz ve uçuk mavi siyah için. Merkezinde, ya da denim bir şey dayalı olabilir, ya da o olacak, evet, toplam bakmak denim. Ve şimdi farklı görünüyor.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Max Mara, Ermanno Scervino, Barbara Bui, Gucci (resort 2015).

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Tüm renk diyelim: gömlek ve kot pantolon Twist & Tango, gölgeleme elemanları: Çanta B Çantalar, Halka Kristal Kristal, gümüş çember küpe ve Verba.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş
Versace Rachel Comey, Chanel

Karl Lagerfeld 100 gösterdi ve denim yapmanın bir yolu varsa, LV için Marc Jacobs aslında birini verdi, ama ne - bir akşam gardırop parçası olarak kot.

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş

Ve nihayet, bir kaç sokak stili görüntüleri ve Lana Del Rey "Mavi Jeans" tarafından söylenen. Bu konuda Vogue editörü Diana Vreeland bir keresinde şöyle demişti: "Mavi kot gondol beri en güzel şeylerdir."

Eski veya tüm denim hakkında yeni arkadaş

Share this post

Repost 0
Published by fashionplan
write a comment

comments

Overview

  • : fashionplan's name
  • fashionplan's name
  • : Moda ve Modeller: Moda insanın kendisine yakışanı giymesi mi, yoksa çıkan şeyleri kendisine yakıştırması mı? Ya da giydiklerimiz “bizi” mi yansıtıyor yoksa “olmak istediğimizi” mi? Belki de moda hem bunların hepsi, hem de bunlardan hiçbiri... Bir ortama özgü ortaklaşa yaşama, davranma, düşünme biçimi, yeni olan her şeye bağlanan bir gerçek... Çünkü modanın bulunmadığı bir yerden, etkilemediği bir davranıştan, zaman diliminden ya da toplumdan söz edilemez.
  • Contact

Links